Chceš vypadat dospělejší?

29. května 2011 v 20:18 | Mrs. Idiot
GIRLS: Chceš vypadat dospělejší? - foto
Dospělost není outfit, ale stav...
Samozřejmě se taky můžeš nalíčit tak, abys vypadala starší. Ale většina starších lidí tvou masku hravě odhalí, protože si budeš permanentně nervózně sahat do vlasů. Nebo nebudeš moct mluvit. Nebo budeš do placu házet věty typu: "Je mi to jedno... Když já nevím... Asi jo no..." a podobně. Dospělost nemá nic společného se vzhledem. Je to stav. A přichází zevnitř. A to takhle:

Zájmy

Člověk nemusí vědět všechno. Ale o hodně věcí by se zajímat měl. I dospělé ženy ostatní označí za chudinky, když se zajímají jen o módu a muže! Buď otevřená tématům, kterými ses zatím ještě nikdy nezabývala. Nikdy nevíš, k čemu to bude dobré: třeba z toho vytušíš, jaké by mohlo být tvé vysněné povolání, třeba poznáš zajímavé lidi nebo se prostě "jen" dozvíš něco k tématu…

Řeč

Holky, které se hezky a inteligentně vyjadřují, působí automaticky vyzráleji než ty, které mluví stylem: "Hej, hele, já fakt netuším! Neee asi, ty jo! Jako víš co!" Všechny tyhle a další podobné výkřiky ze tmy zní hodně dylinkovsky. Na rozhovor se musíš soustředit, snaž se mluvit celými větami a hlavně "nou stress"! Zbrklé holky, které ostatním skáčou do řeči, působí dětinsky a hloupě. Donuť se nejdřív jednou nadechnout a vydechnout, než začneš odpovídat. A hlavně čti!!! Hodně! Knížky, noviny, časopisy, cokoli! Tím si nejen rozšíříš slovní zásobu a vylepšíš mluvu, ale budeš mít i daleko víc témat k rozhovoru s ostatními.

Tolerance

Znamením dospělosti je taky to, že máš porozumění pro lidi, kteří jsou hodně odlišní. Mají jiné názory než ty, krásné se jim zdají jiné věci, smějí se jiným vtipům, mají jiné sny. Ty nejsou ani horší, ani lepší než ty tvé, jsou prostě jen jiné. Žít a nechat žít - to je to nejlepší motto. Ale toleranci, kterou projevuješ navenek, bys měla použít i sama u sebe. Nemusíš dělat, umět a vědět všechno. Musíš se snažit, to ano. Ale nemusíš být perfektní. Buď na sebe hodná, pak budeš hodná i na ostatní.


zdroj:bravogirl.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lizzy Lizzy | Web | 29. května 2011 v 20:30 | Reagovat

a nemáš něco v tom smyslu jako: jak vypadat mladší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama