Vyrob si vlastní šperky!

29. května 2011 v 21:41 | Mrs. Idiot
Holky, přiznejme si to jednou provždy. Každá z nás je tak trochu marnotratnice a musíte uznat, že šperků prostě nikdy není dost. Náušnice, prstýnky, náhrdelníky, náramky… Kdo jim dokáže odolat, když smutně leží v obchodě a ty víš, že by se na tobě tak krásně vyjímaly? Šperky jsou zkrátka naše prokletí a ke každému modýlku si potřebujeme koupit novou sadu. To se ale brzy pěkně prodraží a kde bychom měly brát všechny ty peníze? Je to jednodušší, než se zdá - šperky si vyrob sama! V tomto článku se seznámíš s metodami výroby šperků, které zvládneš doma.

Při výrobě vlastních šperků si můžeš být jistá tím, že každý kousek je originál.
Při výrobě vlastních šperků si můžeš být jistá tím, že každý kousek je originál.

Korálkové šperky

Asi první způsob, který tě napadne, když se jedná o domácí tvoření šperků. Když pomineme klasické navlékání, nejedná se však o způsob nejjednodušší. Neobejdeš se bez několika druhů komponentů, případně bez speciálního nářadí k výrobě šperků. Dnes naštěstí existuje mnoho obchodů, které ti nabídnou vše, co potřebuješ, návody na jednotlivé šperky snadno nalezneš na internetu. Pokud jsi šikovná, korálkové šperky ti budou nabízet další a další variace typů a složitostí.

Fimo šperky

V poslední době jeden z největších hitů pro tvořivky. Jedná se o polymerovou hmotu podobnou modelíně, která však po "upečení" v troubě ztuhne, a tak dá vzniknout těm nejoriginálnějším šperkům! Nepotřebuješ nic speciálního, stačí ti fimo, nůž a trouba. Hmota se prodává v nejrůznějších barvách, šperky tě tak nikdy neomrzí. Z fima se výborně vyrábí například náušnice, stačí tvůj výtvor propíchnout skrz a následně přilepit háček. Šperk je na světě! Aby byl šperk bezpečně ztuhlý, zapékej na 110 stupňů přibližně půl hodiny.

Fusing

Netradiční metoda výroby šperků, při které ti pomůže obyčejná mikrovlnka. Jedná se o spékání jednotlivých kousků skla, které můžeš poskládat do libovolného tvaru a kombinací. I když se to zdá neskutečné, opravdu to funguje! Musíš si jen zakoupit speciální malou pícku, kterou do trouby umístíš. Jedná se o náročnější metodu, hlavně kvůli materiálu, který na šperky potřebuješ. Z výsledných skleněných plátků si snadno vyrobíš přívěšky nebo náušnice.

Křišťálová pryskyřice

Poslední tip na vlastnoručně vyrobené šperky se týká pryskyřice. Jak ti něco takového pomůže stvořit šperk? Snadno. Do předem připraveného kovového lůžka vložíš libovolný obrázek jako podklad a ten potom zaliješ předem namíchanou směsí pryskyřice a tvrdidla. Když pryskyřice na šperku ztuhne, vytvoří dokonale hladký a průhledný povrch, který připomíná sklo. Pomůže ti vyrobit šperky jako prsteny, náušnice přívěšky… Na co si jen vzpomeneš. Obrázky, které chceš pryskyřicí zalít, můžeš tvořit sama, nebo si zakoupit šablony.

kamoška.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama