Vytvoř si účes plný vln

29. května 2011 v 21:33 | Mrs. Idiot
Každá jsme jiná a vždycky chceme to, co nemáme. Kdo má vlasy vlnité, chce je mít rovné a naopak. Pokud chceš mít ve vlasech vlny, poradím ti, jak si na hlavě vyrobit během chvíle vlnobití, které budou všichni obdivovat. A nezáleží na tom, jaké vlasy ve skutečnosti máš, vlny se dají vytvořit u každé z nás.


Krásné vlny můžeš vytvořit na každé hlavě, stačí pouze vědět, jak na to!

Rovné vlasy

Jestli máš rovné vlasy, nezbývá ti než je natočit. Vlasy nikdy nenatáčej mokré, musí být pouze vlhké. Tím zkrátíš dobu sušení a vlasy ušetříš zbytečné námahy. Po umytí je tedy na chvíli pouze zabal do turbanu. Před natáčením na ně nanes tužidlo. Můžeš vyzkoušet klasické natáčky, nebo tzv. chytré natáčky, které vypadají jako duté spirálky, které se lehce natáhnou a pomocí háčku se jimi jednotlivé prameny protáhnou. Moderní jsou i papiloty, což jsou ohebné natáčky, které si můžeš vytvarovat podle toho, jaké vlny chceš mít. Obecně pokud chceš mít vlny malé, zvol natáčky úzké, pokud chceš pořádné vlny, vyber natáčky silnější. Natáčky vybírej také podle hustoty a délky tvých vlasů. Když máš hustou hřívu, budeš jich potřebovat více, na dlouhé vlasy zase natáčky delší. Některé natáčky jsou tvrdé, takže vlasy musíš sušit fénem, v měkkých můžeš i spát, takže se fénováním nemusíš zaobírat. Natáčky aplikuj odpředu dozadu.

Lehce vlnité vlasy

Pokud se ti vlasy samy lehce vlní, nemusíš používat natáčky a i tak se ti vlny budou vytvářet velmi jednoduše. Vlasy umyj, zabal na pár minut do ručníku. Dokud jsou vlhké, vetři do nich pěnové tužidlo pro vlnité vlasy, případně použij i přípravek na ochranu vlasů při fénování. Hlavu předkloň a vlasy přehoď dopředu. Vlny budeš vytvářet fénem s difuzérem. Postupuj tak, že difuzérem prameny vlasů podebereš zespoda a jemně přimáčkneš k hlavě. Pokud nemáš difuzér, nevadí. Stačí, když použiješ dlaň, kterou vlny doslova vymačkáš. Postup je stejný, dlaní vlasy podeber a u hlavy je chvíli podrž pod teplým vzduchem fénu. Když potom vlasy přehodíš zpátky, budeš se divit, jak krásné máš vlny. Vlasy přelakuj a můžeš vyrazit na rande.

Kudrnaté vlasy

Kdekdo by řekl, jak to tyhle slečny mají se svými vlasy jednoduché, ale opak je pravdou. Kudrnaté vlasy totiž často krepatí, jsou suché a často velmi obtížně zvladatelné. Je potřeba jim šamponem a kondicionérem pro suché a lámavé vlasy dodat vlhkost. Kudrnaté vlasy nesnáší fénování a kartáčování. Hřívu češ hřebenem s řídkými zuby zpravidla před mytím, poté ji suš ručníkem v turbanu a nech volně uschnout. Při závěrečné úpravě do vlhkých kudrlin pomocí prstů nanes speciální přípravek na kudrnaté vlasy, ať už sprej, krém nebo pěnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama